Trzy rekordy Polski Mirosława Łuniewskiego w Austrii

TS
Mteriały prasowe
W znakomitym stylu zakończył tegoroczny sezon startowy redzianin Mirosław Łuniewski, który startował w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w chodzie sportowym. Rywalizację na dystansie 30 km ukończył na drugiej pozycji przegrywając jedynie z najlepszym weteranem tegorocznego sezonu na świecie Fabio Ruzierem ze Słowenii.

Jednak wyczyn jakiego dokonał Mirosław Łuniewski jest niecodzienny, ponieważ w jednym starcie ustanowił aż trzy rekordy Polski weteranów. 15 km pokonał w czasie 1:19:14, 25 km przeszedł w 2:13:02. Na mecie uzyskał rezultat 2:43:49. Trasa mistrzostw usytuowana była wzdłuż rzeki Dunaj. Zawody zostały rozegrane przy bezdeszczowej pogodzie w temperaturze 10 stopni Celsjusza.