Redzka Liga Siatkówki - IV Runda, II liga

BC, Moksir
moksir
Dnia 07.01.2011r. na hali ZS1 odbył się pierwszy noworoczny turniej Redzkiej Ligi Siatkówki. Pierwszy raz na parkiecie zmierzyli się zawodnicy II ligi.

Forma zespołów po przerwie była wielką niewiadomą. W drodze losowania zespoły podzielono na dwie grupy:

Grupa A: Bukowa, Gimnazjum, Kumple, PUP Puck

Grupa B: Bolszewo, Dark Team, TKS, ZSP

W grupie A najlepsza okazał się ekipa Bukowej. Licealiści z Sobieskiego zainkasowali 6pkt nie tracąc seta. Druga lokata przypadła coraz lepiej grającej drużynie Kumpli. Trzecie miejsce zdobyła młoda i ambitna ekipa Gimnazjum. Podopieczni Tomasza Formelli z turnieju na turniej pokazują coraz to lepsze umiejętności. Na pewno udział w naszej lidze będzie dla nich dobrym przetarciem przed Mistrzostwami Redy Szkół Gimnazjalnych. Czwarte miejsce zajął sympatyczny team z Pucka. Jeden wygrany set to z pewnością nie wszystko na co stać tą drużynę.

Grupa B dostarczyła zgromadzonym kibicom nie lada emocji. Team Jacka Krzemińskiego tak mocno zaskarbił sobie uznanie młodych kibiców, że niesiony ich dopingiem TKS dotarł, aż do finału piątkowych rozgrywek. Drugą lokatę zajęli Mistrzowie Powiatu z zeszłego roku, czyli gimnazjaliści z Bolszewa. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ZSP. Nieoczekiwanie słabszą formę zaprezentowali zawodnicy Dark Teamu. Ekipa, która nie tak dawno walczyła jak równy z równym z m.in. Astrą tego dnia nie zdobyła ani jednego punktu.

W meczu o III miejsce Kumple pokonali Bolszewo 2:0, natomiast w wielkim finale TKS sprawił nie małą niespodziankę ogrywając Bukową 2:0. Zespoły TKS-u oraz Bukowej awansowały do pierwszej ligi.

TKS - Bukowa 2:0

Skład zwycięzców: Krzemiński Jacek,Mirosław Frańczak, Tomasz Grodzicki, Maciej Mentel, Marek Kilan, Grażyna Kucharska, Agata Frańczak, Marek Chrostowski, Jacek Zuchora

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?