18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiatowa Olimpiada Sportowa w Wejherowie. Młodzież na starcie

jk
Fot. powiatowy ośrodek sportu w Wejherowie
Powiatową Olimpiadę Sportowa zorganizowano w Wejherowie. Wszystko w ramach powiatowego programu Kultura dla Tolerancji, który powstał z inicjatywy wicestarosty Jana Domańskiego, olimpiada była jednym z wielu przedsięwzięć zaplanowanych w ramach tego projektu.

Każda szkoła reprezentowana była przez jedną klasę, która brała udział w II etapach Olimpiady. Pierwszy etap składał się z 9 następujących konkurencji: Euro Spoko, Listonosz, Dmuchawce, Wyścig Gąsienic, Skoczkowie, W kurniku, Przeprawa, Splątani, Silny i Szybcy, drugi natomiast uwzględniał dwie konkurencje dla drużyn: Szukanie skarbu i przeciąganie liny i dwie dla ich publiczności: wykonanie plakatu ‘Najlepszy kibic’ oraz konkurencja ‘Dekalog Dobrego Kibica’.

Za każdą konkurencję można było zdobyć od 1 do 10 punktów, w zależności od zajętego miejsca. Kibice natomiast mogli zdobyć dla swojej drużyny maksymalnie 20 punktów (za kibicowanie: strój, transparenty, okrzyki, gadżety oraz kolejne punkty za dwie konkurencji).

Po zestawieniu wszystkich wyników na miejscu pierwszym uplasowała się drużyna z ZSP nr 3 z Wejherowa, na miejscu drugim – reprezentanci SOSW nr 1 z Wejherowa z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5, miejsce trzecie natomiast zajęła reprezentacja ZSP nr 2 z Wejherowa. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów i pięknej porcelanowej statuetki w kształcie serca.

Przyznane zostały również nagrody dla najlepszych kibiców i tutaj najlepiej przygotowanymi okazali się reprezentanci: z ZSP nr 4 z Wejherowa oraz ZSP nr 3 z Wejherowa.

- Często słyszymy, że jakieś społeczeństwo jest tolerancyjne, bądź też nie - mówią organiatorzy. Większość z nas uważa swoje społeczności za tolerancyjne, ale czy zastanawiamy się, czy obecnie młodzież szkolna jest tolerancyjna? Bardzo łatwo można znaleźć wiele dowodów na to, że niestety, tak nie jest. Rodzice, nauczyciele i my wszyscy powinniśmy uczyć młodzież zrozumienia dla ludzkiej inności i poszanowania innych poglądów, czyli tolerancji w pełnym, tego słowa znaczeniu.

Temu służy Kultura dla tolerancji - to również tytuł hymnu, który został napisany specjalnie dla projektu pod tą samą nazwą, a słowa brzmią następująco:
Sobą bądź jak się da
Pozwól innym sobą być
Wtedy świat siłę ma
Gdy umiemy razem żyć.
Ref.: Kultura dla tolerancji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na reda.naszemiasto.pl Nasze Miasto