Budowa kominka krok po kroku

Materiał informacyjny HENRYK GOŁOCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH "CHAMPION"
Każdy salon stanie się bardziej przytulny, kiedy zamontujemy kominek. Ogrzewa wnętrze i przytulny nastrój. Pozwala się odprężyć, odpocząć i zrelaksować Jest dopełnieniem wystroju wnętrza, gdyż posiada walory estetyczne. Musi być przede wszystkim odpowiednio zaprojektowany, by spełniał swoją funkcję.

Musimy zastanowić się, na jakim kominku nam zależy. Zakład Usług Budowlanych “Champion” Henryk Gołociński projektuje urządzenia przy pomocy oprogramowania komputerowego, więc zacznijmy od przedstawienia oczekiwań. Firma wykona instalację kominka klasycznego, nowoczesnego, rustykalnego, kaflowego, z marmuru i granitu, a nawet z cegły, ale decyzja należy do nas. Jeśli domowe palenisko ma stanąć w salonie, musimy wybrać miejsce. Podstawa musi być solidna, bo na niej umieszczony zostanie wkład kominkowy, który łączony jest z kominkiem. Musimy wykonać izolację ścian i sufitu wełną mineralną lub specjalnymi płytami izolacyjnymi . Kolejnym krokiem jest zamontowanie elementów dekoracyjnych i wykończenia powierzchni obudowy, za pomocą szpachlowania. Po wykonaniu czynności musimy zająć się malowaniem i wykończeniem obudowy, wybranymi materiałami.

Popularny kamień do wykonania kominka

Kominek wykonany z kamienia, a szczególnie z marmuru jest obecnie bardzo popularny zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych, ponieważ nadaje wnętrzu wyjątkowy wygląd . Kominek jest niepowtarzalny i doskonale się prezentuje. Marmur możemy wybrać w dowolnym kolorze, więc zawsze dopasujemy materiał do naszej aranżacji wnętrza. Do wyboru jest również granit, który również doskonale się sprawdza, ze względu na walory estetyczne. Doskonale komponuje się ze szkłem i metalem. Dzięki wyjątkowym właściwościom kamień ten jest łatwy w czyszczeniu i odporny na działanie silnych środków chemicznych. Oprócz marmuru i granitu możemy zamówić kominek ze spieków kwarcowych, kafli ,płyt kamiennych, płyt betonowych , tynków strukturalnych, cegły.

Wycena kosztu kominka. Z jakim wydatkiem się liczyć?

Kominki od lat cieszą się niesłabnącą popularności, jako niezawodny sposób na sprawienie, aby wnętrza były bardziej przytulne oraz przyjazne do przebywania. Pozostaje jednak pytanie, ile może kosztować ich zrobienie, a także co wpływa na ogólny koszt takiej inwestycji. Oto informacje, o których koniecznie trzeba w tym przypadku pamiętać.

Co wpływa na cenę kominka?

Na ogólny koszt oddziałuje zawsze szereg czynników i to zarówno znajdujących się na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeśli chodzi o względy wizualne, to na pierwszy rzut oka rzuca się oczywiście wykończenie. Tak naprawdę możliwości wyboru jest w tym zakresie wiele, od wykończenia klasycznego, przez nowoczesne, aż po rustykalne lub kaflowe. Inwestorzy mogą wybrać więc spośród szeregu różnych materiałów, dopasowując wygląd kominka do swoich potrzeb, a także do ogólnego wyglądu wnętrza. Ceny mogą być więc różne, właśnie w zależności od stylistyki i wybranych tworzyw.

Na finalny koszt wpływa oczywiście także jakość użytych materiałów zastosowanych we wnętrzu. Chodzi tu m.in. o wkład kominowy, sam komin, materiały zastosowane do stworzenia izolacji i zabudowy oraz spalinowe rury. Nie można zapomnieć dodatkowo o montażu, którego cena może być różna w zależności od firmy z której usług chce się skorzystać. Dlatego też wycena wykonania kominka jest istotna i musi zostać wykonana w sposób maksymalnie skrupulatny. Wszystko po to, aby inwestor był gotowy na koszty związane z jego budową.

Indywidualna wycena przede wszystkim

Pełny koszt wykonania kominka rozpoczyna się od kilku tysięcy złotych. Zawsze jednak kluczowe znaczenie ma to, aby wyceny dokonywać indywidualnie z uwzględnieniem konkretnych potrzeb inwestorów, a także miejsca budowy. Zdarza się bowiem, że firma montażowa musi zmierzyć się z dodatkowymi wyzwaniami, które koniecznie trzeba wkalkulować w całościowy koszt.

Jak widać wycena kosztu kominka uzależniona jest od szeregu różnych czynników. Jeśli więc chcesz poznać dokładne wydatki z tym związane, to koniecznie się z nami skontaktuj..

Jak dobrać kominek do nowoczesnego salonu?

Kominek w domu, oprócz funkcjonalności, ma również duże walory estetyczne – dodaje przytulności i tworzy magiczny klimat. Nic zatem dziwnego, że wielu ludzi marzy, by przy pomocy kominka nowocześnie urządzić salon. Szeroka oferta dostępnych modeli sprawia, że każdy może wybrać taki, który idealnie dopasuje się do wnętrza, tworząc niepowtarzalną aranżację. Jaki kominek kupić, by zapewniał ciepło i równocześnie pełnił rolę dekoracyjną w salonie?Bardzo pomocne są programy komputerowe które twożą wizualizacje kominków można zobaczyc jaki będzie efekt końcowy i czego oczekiwać od wykonawcy.

Najpopularniejsze rodzaje kominków

Wybierając kominek do nowoczesnego salonu, warto wziąć pod uwagę nie tylko jego funkcjonalność, ale przede wszystkim wygląd. Obecnie bez problemu można kupić model, który dopasuje się do wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego czy też rustykalnego. Coraz popularniejsze są kominki z szybę narożnikową lub trójstronne które dają pieky przestrzenny efekt palącego się ognia uznaniem cieszą się też wkłady z szybami panoramicznymi o większych rozmiarach . Wykorzystanie nowoczesnego oprogramowania komputerowego pozwala na stworzenie trójwymiarowej wizualizacji i indywidualnego modelu, skrojonego na miarę potrzeb każdego klienta. Można wówczas postawić na nietypowe kształty, przeszklenia i ramy.

Nowoczesny design

Nietypowe kształty, oryginalne przeszklenia czy nietypowa obudowa mają duży wpływ na design kominka. Ale ważnym elementem jest również kratka wentylacyjna, która stanowi dodatkową ozdobę. Na rynku dostępne są modele szlifowane, malowane, czy nawet wysadzane kryształkami. Ponadto kratki mogą być różnych kształtów i rozmiarów. Jej właściwy dobór ma wpływ nie tylko na wygląd kominka, ale także na jego funkcjonalność. Bez względu na wygląd, musi regulować temperaturę wkładu kominkowego i chronić całą instalację kominkową przed przegrzaniem.

Rodzaje wkładów kominkowych

Kominek to miłe i eleganckie uzupełnienie wystroju każdego domu, a także i mieszkania. Pozwala na stworzenie przytulnej atmosfery, a często jest też jednym z głównych źródeł ciepła. Kto nie byłby zadowolony z wieczoru przy wesoło skaczących na palenisku płomieniach? Na rynku istnieje kilka rodzajów wkładów kominkowych. Czym się od siebie różnią? Który wybrać i dlaczego?

Wkład kominkowy – co to właściwie jest?

Kominek wymaga odpowiednio przemyślanej i zbudowanej instalacji, prac rozbiórkowych i wbudowania jego elementów w ścianę. W innych przypadkach korzystając z pomocy firm projektujących i montujących kominki, trzeba będzie podjąć decyzję choćby o rodzaju wkładu, jaki będzie najlepszy w domu i jak dostosować go do aranżacji wnętrza.

Wkład kominkowy zbudowany jest z trwałych materiałów odpornych na działanie wysokiej temperatury i ognia, najczęściej ze stali lub żeliwa. To zamknięte palenisko, które dodatkowo wyposażone jest w drzwiczki ze szkła, regulator dopływu powietrza, szyber, detektor spalin, popielnik, wlot powietrza do spalania oraz wylot dymu, przez który wydostaje się dym. Drzwi mogą otwierać się na różne strony, bywają dodatkowo zdobione, jeśli kominek zaprojektowany jest w konkretnym stylu.

Rodzaje wkładów kominkowych

Poza tym, że wyróżnia się kominki stalowe i kominki żeliwne, mogą się one różnić od siebie samą budową i sposobem montażu. W domach, gdzie nie ma za dużo miejsca, można wybrać kominki narożne, które maksymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń. . W nowoczesnych wnętrzach montowane są kominki, które mają trzy szyby, stanowiąc oryginalną dekorację salonu.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w domach jest budowa kominków z płaszczem wodnym, który można podłączyć do instalacji centralnego ogrzewania. Woda podgrzewana jest ogniem i rozprowadzana po całym układzie.

Kominki Champion

ul. Objazdowa 2
84-240 Reda
+48 607 322 103
[email protected]
www.kominkichampion.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na reda.naszemiasto.pl Nasze Miasto