MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 11 km od Redy. Urokliwe trasy na weekend 6 - 7 lipca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz nowych ścieżek nordic walking w okolicy Redy? Z Traseo mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi na najbliższy weekend. Jeżeli przed Tobą pierwszy marsz nordic walking, zacznij w weekend. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, by oswoić technikę. Oto nasze propozycje, gdzie warto sie wybrać z Redy na nordic walking. Na ten weekend wybraliśmy trasy w odległości do 11 km od miasta. Przetestuj je i podziel się opinią z innymi.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Redy

We współpracy z Traseo wybraliśmy 3 szlaki nordic walking oddalone maksymalnie o 11 km od Redy. Zobacz, czy szlak polecany przez innych odpowiada również Tobie.

Zanim wyjdziesz, sprawdź, jaka jest prognoza pogody dla Redy.

W sobotę 6 lipca według prognozy pogody ma być 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 39%. W niedzielę 7 lipca zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 23°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 38%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka do Średniowiecznej Osady Słowińców

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 23,63 km
  • Czas trwania marszu: 6 godz. i 52 min.
  • Przewyższenia: 131 m
  • Suma podejść: 1 363 m
  • Suma zejść: 1 368 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Redy

Jakiś czas temu udaliśmy się na wycieczkę rowerową do Średniowiecznej Osady Słowian w Swołowie. Wizyta pozwoliła przypomnieć dawne czasy naszych przodków, a poprzez ciekawe warsztaty zapoznać się z różnymi rzemiosłami tamtych czasów.
W sobotę 22 października w grodzie zorganizowano pokazy związane z tradycją obrzędu dziadów, którego istotą było obcowanie żywych ze zmarłymi, a konkretnie nawiązywanie relacji z duszami przodków.

Chcąc połączyć udział w widowisku z wędrowną passą, postanowiliśmy zorganizować pieszą wycieczkę przez lasy Puszczy Darżlubskiej, na skraju której znajduje się osada.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka przez Bieszkowickie Moczary

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 18,51 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 57 min.
  • Przewyższenia: 113 m
  • Suma podejść: 1 033 m
  • Suma zejść: 1 042 m

Amatorom nordic walking z Redy trasę poleca GR3miasto

Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie tylko lasy w pobliżu Gdańska, Sopotu czy Gdyni. Jednym z najciekawszych pod kątem turystyki aktywnej i krajoznawczej jest obszar tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nie trudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne w okolicach Bieszkowic. Ułożona przez nas trasa wędrówki pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów.

Bieszkowice i malownicze okolice:

Bieszkowice to mała wieś leżąca w gminie Wejherowo. Miejscowość ta znana jest przede wszystkim z letnich wypadów nad jezioro, wszak leżące nieopodal akweny, to jedne z najczystszych jezior nieopodal Trójmiasta. Tłumy i gwar zupełnie nam jednak nie po drodze, dlatego też uwielbiamy odwiedzać to miejsce poza sezonem. Do tzw. Bieszkowickich Moczarów prócz okolicznych jezior: Bieszkowickiego, Zawiat, Borowo zalicza się także mniejsze akweny: Jezioro Pałsznik, Krypko, Wygoda, Rąbówko oraz Borowe Oczko. Pierwsze trzy znane są wśród amatorów wypoczynku nad wodą, kolejne wymienione skrywają się w lesie i objęte są ochroną. Kąpiel jest w nich zabroniona
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Wędrówka wśród Bieszkowickich Moczarów

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 19,35 km
  • Czas trwania marszu: 5 godz. i 43 min.
  • Przewyższenia: 62 m
  • Suma podejść: 562 m
  • Suma zejść: 558 m

GR3miasto poleca trasę uprawiającym nordic walking z Redy

Trójmiejski Park Krajobrazowy to nie tylko lasy znajdujące się w pobliżu Gdańska, Sopotu, czy Gdyni. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów. To wspaniały obszar dla rekreacji i sportu.

W okolicach Trójmiasta mamy wiele interesujących jezior i jeziorek. Jedne, z uwagi na występowanie wokół nich rzadkich gatunków roślin i zwierząt, objęte są ścisłą ochroną, inne udostępnione pod wypoczynek i kąpiele. W poprzednich edycjach naszego cyklu wycieczek nad wodę w okolicach naszej aglomeracji opisywaliśmy wiele różnych jezior m.in. Otomińskie, Tuchomskie, Marchowo, Kamień i wiele innych. Jedne, z uwagi na łatwość dojazdu i pobliską gastronomię, latem oblegane są przez tłumy, inne bardziej kameralne, w których możemy cieszyć się spokojem.

Wśród Bieszkowickich Moczarów, które obeszliśmy skrywa się kilka ciekawych akwenów, których wody należą do jednych z najczystszych w okolicach Trójmiasta. Nic też dziwnego, że latem zjeżdżają się tu tłumy plażowiczów, którzy nie przepadają za słoną wodą morską. Gwar zupełnie nam jednak nie po drodze, dlatego zagłębiamy się znacznie dalej niż większość przybywających nad tutejsze jeziora turystów. Do tzw. Bieszkowickich Moczarów oprócz okolicznych jezior: Bieszkowickiego, Zawiat i Borowo zalicza się także mniejsze jeziora, jak: Pałsznik, Krypko, Wygoda, Rąbówko oraz Borowe Oczko. Pierwsze trzy objęte są ochroną i kąpiel w nich jest zabroniona.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czym jest nordic walking?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na reda.naszemiasto.pl Nasze Miasto