Pogrom w Pruszkowie. Gryf Wejherowo nie dał szans Zniczowi i zapewnił sobie utrzymanie w II lidze!

ab
W przedostatniej serii drugoligowych zmagań piłkarze wejherowskiego Gryfa rozgromili na wyjeździe Znicz Pruszków 4:1. Dzięki zwycięstwu żółto-czarni, na kolejkę przed końcem sezonu, zapewnili sobie utrzymanie w drugiej lidze.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego zarówno piłkarze, jak i kibice zdawali sobie sprawę, że starcie pomiędzy Gryfem Wejherowo a Zniczem Pruszków będzie niezwykle ważnym spotkaniem dla podopiecznych Zbigniewa Szymkowicza. Przy zwycięstwie żółto-czarnych i korzystnym układzie pozostałych spotkań 33 kolejki, gryfici mogli zapewnić sobie utrzymanie (podobnie jak to miało miejsce w poprzednim sezonie) już tydzień przed zakończeniem rozgrywek. Znicz z kolei grał o przysłowiową “pietruszkę”, bowiem na awans nie miał już nawet matematycznych szans.

Spotkanie od początku ułożyło się znakomicie dla gości. Piłkarze z Kaszub objęli prowadzenie w meczu już po kilkunastu minutach gry. W polu karnym gospodarzy sfaulowany został Pawał Ewertowski, a jedenastkę pewnie egzekwował niezawodny Krzysztof Wicki, dla którego był to 10 gol w sezonie, a ósmy zdobyty z rzutu karnego. Radość gryfitów jednak nie trwała zbyt długo, bo zawodnicy z Pruszkowa, którzy grali w mocno odmłodzonym składzie, odpowiedzieli już dziesięć minut później. Ładnym strzałem popisał się Kapcer Smoleń nie dając żadnych szans Leleniowi.

Kolejne bramki zdobywali już jednak tylko gryfici. Żółto-czarni ponownie wyszli na prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 41 minucie na listę strzelców po raz pierwszy w tym meczu wpisał się Rogalski.

W drugiej części gryfici kontynuowali założenia taktyczne - grali “średnim” pressingiem i przeprowadzali groźne kontry. Taktyka ta przyniosła ponownie efekt w 52 minucie. Swoją drugą bramkę w meczu i jedenastą w sezonie zdobył Rogalski. Kropkę nad “i” postawił 7 minut później Koziara ustalająć wynik spotkania.

W tabeli Gryf z dorobkiem 40 punktów zajmuje 13 miejsce. Na kolejkę przed końcem sezonu awans do I ligi wywalczyli już Radomiak Radom (59 pkt) i Olimpia Grudziądz (59 pkt). Na promocję do wyższej klasy rozgrykowej wciąż mają szanse GKS Bełchatów (57 pkt) i Elana Toruń (56 pkt). Z ligą pożegnały się natomiast już Rozwój Katowice (31 pkt) i Ruch Chorzów (32 pkt). W ostatniej kolejce walka o utrzymanie rozstrzygnie się pomiędzy Olimpią Elbląg (37 pkt), Siarką Tarnobrzeg (36 pkt) i ROW-em 1964 Rybnik (35 pkt) - dwie z tych drużyn spadną do III ligi.

Mistrzostwo Anglii dla Manchesteru City. "The Citizens" zaledwie o punkt wyprzedzili Liverpool na finiszu sezonu