Spis treści
- Podział na okręgi w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024?
- Lokale wyborcze w Zielonej Górze - lista
- Akademia Montesori
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka”
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik”
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik”
- I Liceum Ogólnokształcące
- III Liceum Ogólnokształcące
- Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Hala Akrobatyczna
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Hala Akrobatyczna
- Miejskie Przedszkole nr 10
- Miejskie Przedszkole nr 13
- Miejskie Przedszkole nr 17
- Miejskie Przedszkole nr 20
- Miejskie Przedszkole nr 21
- Miejskie Przedszkole nr 22
- Miejskie Przedszkole nr 34
- Miejskie Przedszkole nr 37
- Miejskie Przedszkole nr 6
- Miejskie Przedszkole nr 8
- Niepubliczny Punkt Przedszkolny
- Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia
- Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7
- Punkt Biblioteczny Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze
- Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO
- Szkoła Podstawowa nr 1
- Szkoła Podstawowa nr 1
- Szkoła Podstawowa nr 15
- Szkoła Podstawowa nr 15
- Szkoła Podstawowa nr 18
- Szkoła Podstawowa nr 18
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 2
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Szkoła Podstawowa nr 6
- Szkoła Podstawowa nr 8
- Szkoła Podstawowa nr 8
- Szkoła Podstawowa nr 8
- Uniwersytet Zielonogórski Budynek Dydaktyczny A - 2
- Uniwersytet Zielonogórski Hala Sportowa
- Uniwersytet Zielonogórski Hala Sportowa
- Uniwersytet Zielonogórski Rektorat
- V Liceum Ogólnokształcące
- VI Liceum Ogólnokształcące
- VI Liceum Ogólnokształcące
- Zespół Edukacyjny Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 5
- Zespół Edukacyjny Nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17
- Zespół Edukacyjny Nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17
- Zespół Edukacyjny Nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
- Zespół Edukacyjny Nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
- Zespół Edukacyjny Nr 3, Szkoła Podstawowa nr 21
- Zespół Edukacyjny Nr 9 Szkoła Podstawowa Nr 11
- Zespół Edukacyjny Nr 9 Szkoła Podstawowa Nr 11
- Zespół Edukacyjny nr 10
- Zespół Edukacyjny nr 10
- Zespół Edukacyjny nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
- Zespół Edukacyjny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 24
- Zespół Edukacyjny nr 6 Szkoła Podstawowa nr 26
- Zespół Edukacyjny nr 6 Szkoła Podstawowa nr 26
- Zespół Edukacyjny nr 8 Szkoła Podstawowa nr 28
- Zespół Edukacyjny nr 9 Szkoła Podstawowa nr 11
- Zespół Szkół Ekologicznych
- Zespół Szkół Ekologicznych
- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
- Zespół Szkół Plastycznych
- Zespół Szkół Specjalnych Nr 1
- Zespół Szkół Specjalnych Nr 1
- Zielonogórski Ośrodek Kultury Filia Stary Kisielin
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Świetlica
- Głosowanie w wyborach do PE
- Parlament Europejski - czym jest?
- Jaki jest obowiązujący próg wyborczy do Parlamentu Europejskiego?
Podział na okręgi w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024?
W wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska podzielona jest na 13 okręgów wyborczych, które swym obszarem obejmują całe województwa. Niektóre z nich są jednak połączone we wspólne okręgi. Należą do nich: podlaskie i warmińsko-mazurskie, małopolskie i świętokrzyskie, dolnośląskie i opolskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Wyjątkiem jest województwo mazowieckie, które zostało podzielone na dwa odrębne okręgi. Większość państw nie stosuje podziału na wewnętrzne okręgi wyborcze, taki system jest obecny jedynie w Polsce, Belgii, Irlandii i Włoszech.
Może Cię zainteresować
Lokale wyborcze w Zielonej Górze - lista
Przedstawiamy spis lokali wyborczych w Zielonej Górze. Znajdź ulicę i numer budynku, przy którym mieszkasz, a dowiesz się, w którym lokalu wyborczym możesz oddać swój głos.
Akademia Montesori
adres: Łężyca-Budowlanych 5A l. 12, 66-016 Zielona Góra
numer komisji: 74
- Łężyca-Geodetów
- Łężyca-Geologów
- Łężyca-Inwestycyjna
- Łężyca-Murarska
- Łężyca-Urbanistów
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 „Budowlanka”
adres: Botaniczna 50, 65-392 Zielona Góra
numer komisji: 29
- Botaniczna od nr 23
- Ekologiczna
- Jałowcowa
- Kosynierów
- Maciejowicka
- Generała Madalińskiego
- Nasza
- Osiedle Robotnicze
- Osiedle Wygoda
- Parkowa
- Emilii Plater
- Połaniecka
- Przyrodnicza
- Racławicka
- Szczekocińska
- Tatrzańska
- Jerzego Waszczyka
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik”
adres: Długa 5, 65-401 Zielona Góra
numer komisji: 16
- 1 Maja
- Długa
- Marii Konopnickiej
- Stanisława Moniuszki od nr 12
- Owocowa
- Wesoła
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 „Ekonomik”
adres: Długa 5, 65-401 Zielona Góra
numer komisji: 67
- Jedności
- Stanisława Moniuszki do nr 11
- Polna
- Reja
- Jana Sobieskiego
- Wandy do nr 39
adres: Osiedle Pomorskie 28, 65-548 Zielona Góra
numer komisji: 56
- Dereszowa
- Jeździecka
- Karowa
- Kucykowa
- Przewalskiego
- Przyleśna
- Rumakowa
- Stajenna
- Strzemienna
- Tarpanowa
- Wyścigowa
- Zielony Las
I Liceum Ogólnokształcące
adres: Jana Kilińskiego 7, 65-508 Zielona Góra
numer komisji: 27
- Jaskółcza numery nieparzyste do nr 15D i parzyste do nr 34
- Jana Kilińskiego
- Ignacego Krasickiego
- Ks. Kazimierza Michalskiego
- Czesława Niemena
III Liceum Ogólnokształcące
adres: Strzelecka 9, 65-452 Zielona Góra
numer komisji: 71
- Aliny
- Balladyny
- Beniowskiego
- Chochlika
- Stanisława Cynarskiego
- Dantyszka
- Derwida
- Fantazego
- Filona
- Geodetów
- Goplany
- Grabca
- Grunwaldzka
- Gryfa
- Grzegorza
- Hawryłowicza
- Horsztyńskiego
- Mieczysława Karłowicza
- Kirkora
- Kordiana
- Krzemieniecka
- Laury
- Lecha
- Lechitów
- Lilii Wenedy
- Mazepy
- Nowa
- Władysława Orkana
- Pułkownika Witolda Pileckiego
- Salomei
- Skierki
- Strzelecka
- Wacława
- Wodna
Lubuska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy
adres: Ludwika Zamenhofa 1, 65-186 Zielona Góra
numer komisji: 52
- Klementowskich
- Tadeusza Konicza
- Ludwika Waryńskiego
- Wazów od nr 45
- Ludwika Zamenhofa
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Hala Akrobatyczna
adres: Urszuli 22, 65-147 Zielona Góra
numer komisji: 47
- Amelii
- Dolina Luizy
- Potokowa
- Ruczajowa
- Towarowa
- Urszuli
- Zdrojowa
- Źródlana numery nieparzyste do nr 17 i parzyste do nr 74
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Hala Akrobatyczna
adres: Urszuli 22, 65-147 Zielona Góra
numer komisji: 48
- Strumykowa
- Sulechowska
Miejskie Przedszkole nr 10
adres: Monte Cassino 21a, 65-561 Zielona Góra
numer komisji: 18
- Łużycka do nr 26
- Monte Cassino
- Majora Henryka Sucharskiego
Miejskie Przedszkole nr 13
adres: Jęczmienna 1, 65-012 Zielona Góra
numer komisji: 72
- Browarna
- Jagodowa
- Jarzębinowa
- Jęczmienna
- Konopna
- Kożuchowska numery nieparzyste od nr 31 i parzyste od nr 12
- Krzywa
- Tadeusza Olbrychta
- Podwójna
- Pszenna
- Rolnicza
- Rzemieślnicza
- Rzepakowa
- Winna
- Zawiszy Czarnego
- Żytnia
Miejskie Przedszkole nr 17
adres: dr Pieniężnego 22, 65-054 Zielona Góra
numer komisji: 65
- Aleja Niepodległości
- Bankowa
- Kazimierza Wielkiego
- Kupiecka
- dr Pieniężnego
- Plac Bohaterów
- Plac Makusynów
- Plac Jana Matejki
- Plac Teatralny
- Pod Topolami
- Ułańska
Miejskie Przedszkole nr 20
adres: Studzianki 8, 65-807 Zielona Góra
numer komisji: 17
- Armii Krajowej
- Morwowa
- Leopolda Okulickiego
- Studzianki
- Szarych Szeregów
Miejskie Przedszkole nr 21
adres: Rydza-Śmigłego 5, 65-610 Zielona Góra
numer komisji: 12
- Rydza-Śmigłego
- Żołnierzy 2 Armii
Miejskie Przedszkole nr 22
adres: Porzeczkowa 34, 65-790 Zielona Góra
numer komisji: 4
- Działkowa
- Foluszowa
- Kręta od nr 6
- Mała
- Olchowa
- Porzeczkowa
- Różana
- Wrzosowa
- Zacisze
Miejskie Przedszkole nr 34
adres: Bohaterów Westerplatte 11a, 65-034 Zielona Góra
numer komisji: 62
- Akacjowa
- Aleja Wojska Polskiego do nr 9
- Bohaterów Westerplatte
- Fryderyka Chopina
- Dworcowa
- Jana Keplera
- Klonowa
- Jana Kochanowskiego
- Lipowa
- Spółdzielcza
Miejskie Przedszkole nr 37
adres: Węgierska 9, 65-941 Zielona Góra
numer komisji: 11
- Węgierska
Miejskie Przedszkole nr 6
adres: Stanisława Wyspiańskiego 16, 65-036 Zielona Góra
numer komisji: 61
- Bolesława Chrobrego
- Bolesława Krzywoustego
- Mieszka I
- Plac Kolejarza
- Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego
- Spokojna
- Wazów do nr 44
- Stanisława Wyspiańskiego nieparzyste do nr 15 i parzyste do nr 36
Miejskie Przedszkole nr 8
adres: Jacka Kaczmarskiego 1, 65-634 Zielona Góra
numer komisji: 23
- Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" do nr 56
Niepubliczny Punkt Przedszkolny
adres: Łężyca-Budowlanych 5 l. 18, 66-016 Zielona Góra
numer komisji: 73
- Łężyca-Apartamentowa
- Łężyca-Architektów
- Łężyca-Budowlanych
- Łężyca-Ceglana
- Łężyca-Ciesielska
- Łężyca-Czeremchowa
- Łężyca-Inżynierska
- Łężyca-Projektantów
- Łężyca-Ustronna
- Łężyca-Willowa
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia
adres: Dzika 6, 65-181 Zielona Góra
numer komisji: 51
- Generała Józefa Bema
- Billewiczówny
- Cicha
- Zygmunta Czubińskiego
- Dolina Zielona
- Dzika
- Ketlinga
- Kmicica
- Hugo Kołłątaja
- Plac Korczakowców
- Podbipięty
- Skrzetuskiego
- Stanisława Staszica
- Szwajcarska
- Ustronna
- Wołodyjowskiego
- Stanisława Wyspiańskiego numery nieparzyste od nr 17 i parzyste od nr 38
- Zagłoby
- Żabia
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7
adres: Zielonogórska 5, 65-256 Zielona Góra
numer komisji: 58
- Chmielna
- Górna
- Gronowa
- Kombatantów
- Letnia
- Lubuska
- Osiedlowa
- Przecznica
- Zielonogórska
Punkt Biblioteczny Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze
adres: Jany 3a, 66-001 Zielona Góra
numer komisji: 77
- Jany
- Stożne
Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 STO
adres: Władysława IV 1, 65-229 Zielona Góra
numer komisji: 57
- Władysława Jagiełły
- Niecała
- Wileńska
- Władysława IV
adres: Generała Józefa Sowińskiego 27, 65-419 Zielona Góra
numer komisji: 68
- Generała Jakuba Jasińskiego
- Józefa Ignacego Kraszewskiego
- Przemysłowa
- Henryka Sienkiewicza
- Generała Władysława Sikorskiego od nr 11
- Generała Józefa Sowińskiego od nr 17
- Średnia
- Kaspra Twardowskiego
- Tylna
- Zielona
Szkoła Podstawowa nr 1
adres: Stefana Wyszyńskiego 17, 65-536 Zielona Góra
numer komisji: 19
- Stefana Wyszyńskiego od numeru 1 do numeru 25
Szkoła Podstawowa nr 1
adres: Stefana Wyszyńskiego 17, 65-536 Zielona Góra
numer komisji: 20
- Powstańców Warszawy
- Wiśniowa
Szkoła Podstawowa nr 15
adres: Lisia 37, 65-093 Zielona Góra
numer komisji: 63
- Lisia
Szkoła Podstawowa nr 15
adres: Lisia 37, 65-093 Zielona Góra
numer komisji: 64
- Boduena
- Generała Jarosława Dąbrowskiego
- Jelenia
- Krakusa
- Krucza
- Łąkowa
- Młyńska
- Piesza
- Przy Gazowni
- Rymarska
- Składowa
- Słoneczna
- Świętojańska
- Wandy od nr 40
- Węglowa
- Zamkowa
- Zjednoczenia do nr 11
- Zbigniewa Herberta
Szkoła Podstawowa nr 18
adres: Francuska 10, 65-941 Zielona Góra
numer komisji: 10
- Braci Gierymskich
- Budziszyńska do nr 9
- Józefa Chełmońskiego
- Juliusza Kossaka
- Jacka Malczewskiego
- Piotra Michałowskiego
- Leona Wyczółkowskiego
Szkoła Podstawowa nr 18
adres: Francuska 10, 65-941 Zielona Góra
numer komisji: 9
- Budziszyńska od nr 10
- Kraljevska
Szkoła Podstawowa nr 2
adres: Stefana Wyszyńskiego 101, 65-536 Zielona Góra
numer komisji: 13
- Aleja Wojska Polskiego od numeru 10
- Kręta do nr 5
- Wiejska
Szkoła Podstawowa nr 2
adres: Stefana Wyszyńskiego 101, 65-536 Zielona Góra
numer komisji: 14
- Stefana Wyszyńskiego od nr 29 do nr 165
Szkoła Podstawowa nr 2
adres: Stefana Wyszyńskiego 101, 65-536 Zielona Góra
numer komisji: 15
- Dąbrówki
- Krośnieńska
- Miodowa
- Św. Trójcy
Szkoła Podstawowa nr 6
adres: św. Kingi 1, 65-215 Zielona Góra
numer komisji: 59
- Braniborska
- Glinianki
- Lwowska
- Władysława Łokietka
- Nad Łąkami
- Piaskowa
- Piękna
- Henryka Siemiradzkiego
- Sorbska
- Św. Kingi
- Tkacka
Szkoła Podstawowa nr 6
adres: św. Kingi 1, 65-215 Zielona Góra
numer komisji: 60
- Ceglana
- Krótka
- Plac majora Adama Lazarowicza
- Podgórna do nr 44
- Grzegorza Zarugiewicza
- Zyty
Szkoła Podstawowa nr 8
adres: Kąpielowa 7, 65-383 Zielona Góra
numer komisji: 30
- Henryka Arctowskiego
- Boczna
- Bolka i Lolka
- Calineczki
- Aleksandra Czekanowskiego
- Jana Czerskiego
- Ignacego Domeyki
- Dożynkowa
- Janusza Groszkowskiego
- Jana Heweliusza
- Leopolda Infelda
- Jasia i Małgosi
- Jędrzychowska
- Roberta Kocha
- Kopciuszka
- Krasnoludków
- Królewny Śnieżki
- Kubusia Puchatka
- Ignacego Łukasiewicza
- Misia Uszatka
- Gabriela Narutowicza
- Alfreda Nobla
- Karola Olszewskiego
- Pinokia
- Piotrusia Pana
- Plonowa
- Wacława Sierpińskiego
- Siewna
- Pawła Strzeleckiego
- Jędrzeja Śniadeckiego
- Urodzajna
- Warzywna
- Wierzbowa
- Zygmunta Wróblewskiego
- Zbożowa
- Zielna
- Złotej Rybki
Szkoła Podstawowa nr 8
adres: Kąpielowa 7, 65-383 Zielona Góra
numer komisji: 31
- Agatowa
- Ametystowa
- Bratkowa
- Brylantowa
- Budowlana
- Bursztynowa
- Chabrowa
- Diamentowa
- Dekarska
- Kasztanowa
- Kąpielowa
- Kiełpińska
- Koralowa
- Liliowa
- Makowa
- Mokra
- Nagietkowa
- Nowojędrzychowska
- Perłowa
- Rubinowa
- Słowicza
- Stolarska
- Szafirowa
- Szmaragdowa
- Turkusowa
- Urocza
- Wronia
Szkoła Podstawowa nr 8
adres: Kąpielowa 7, 65-383 Zielona Góra
numer komisji: 32
- Azaliowa
- Daliowa
- Fiołkowa
- Kazimierza Funka
- Goździkowa
- Irysowa
- Jaśminowa
- Kaczeńcowa
- Oskara Kolberga
- Kalinowa
- Konwaliowa
- Krokusowa
- Lawendowa
- Leszczynowa
- Mieczykowa
- Rezedowa
- Rumiankowa
- Sasankowa
- Słonecznikowa
- Stokrotkowa
- Storczykowa
- Tulipanowa
- Zawilcowa
Uniwersytet Zielonogórski Budynek Dydaktyczny A - 2
adres: Profesora Zygmunta Szafrana 2, 65-516 Zielona Góra
numer komisji: 53
- Akademicka
- Gajowa
- Kościuszkowców
- Miła
- Podgórna od nr 45
- Profesora Zygmunta Szafrana
- Szosa Kisielińska
Uniwersytet Zielonogórski Hala Sportowa
adres: Prosta 39, 65-783 Zielona Góra
numer komisji: 5
- Agrestowa
- Bananowa
- Figowa
Uniwersytet Zielonogórski Hala Sportowa
adres: Prosta 39, 65-783 Zielona Góra
numer komisji: 6
- Ananasowa
- Cisowa
- Cyprysowa
- Cytrynowa
- Dworkowa
- Grabowa
- Jesionowa
- Kokosowa
- Leśna
- Magnacka
- Migdałowa
- Modrzewiowa
- Prosta
- Szlachecka
- Świerkowa
- Zaściankowa
Uniwersytet Zielonogórski Rektorat
adres: Licealna 9, 65-417 Zielona Góra
numer komisji: 66
- 30 Maja 1960 r.
- Aleja Konstytucji 3 Maja
- Ciesielska
- Drzewna
- Artura Grottgera
- Jana Kasprowicza
- Mikołaja Kopernika
- Kościelna
- Krawiecka
- Licealna
- Kazimierza Lisowskiego
- Mariacka
- Masarska
- Adama Mickiewicza
- Plac ks. biskupa Wilhelma Pluty
- Plac Pocztowy
- Plac Powstańców Wielkopolskich
- Plac Słowiański
- Pod Filarami
- Generała Władysława Sikorskiego do nr 10
- Piotra Skargi
- Generała Józefa Sowińskiego do nr 16
- Stary Rynek
- Św. Jadwigi
- Księdza Piotra Wawrzyniaka
- Stefana Żeromskiego
V Liceum Ogólnokształcące
adres: Zachodnia 63, 65-552 Zielona Góra
numer komisji: 24
- Zbyszka Godlewskiego
- Łużycka od nr 28
- Pionierów Zielonej Góry
- Unii Europejskiej
- Zachodnia
VI Liceum Ogólnokształcące
adres: Świętych Cyryla i Metodego 9, 65-533 Zielona Góra
numer komisji: 21
- Świętych Cyryla i Metodego
- Jacka Kaczmarskiego
- Anieli Krzywoń
- Tadeusza Zawadzkiego "Zośki" od nr 57
VI Liceum Ogólnokształcące
adres: Świętych Cyryla i Metodego 9, 65-533 Zielona Góra
numer komisji: 22
- Festiwalowa
- Ptasia od nr 33
Zespół Edukacyjny Nr 1 Szkoła Podstawowa Nr 5
adres: Truskawkowa 12, 65-129 Zielona Góra
numer komisji: 46
- Akrobatów
- Amarantowa
- Beżowa
- Biała
- Błękitna
- Błotna
- Bordowa
- Borówkowa
- Brązowa
- Bukowa
- Chłodna
- Chynowska
- Dębowa
- Michała Drzymały
- Fioletowa
- Gorzowska
- Grafitowa
- Granatowa
- Grzybowa
- Jastrzębia
- Jemiołowa
- Jesienna
- Jeżynowa
- Jodłowa
- Karminowa
- Kolorowa
- Kostrzyńska
- Kremowa
- Krępowska
- Lazurowa
- Łężycka
- Mahoniowa
- Malinowa
- Międzyrzecka
- Modra
- Niebieska
- Oliwkowa
- Orzechowa
- Pastelowa
- Piłkarzy
- Pistacjowa
- Platynowa
- Pomarańczowa
- Popielata
- Poziomkowa
- Poznańska
- Purpurowa
- Rowerzystów
- Różowa
- Seledynowa
- Siatkarzy
- Siwa
- Słubicka
- Sosnowa
- Srebrna
- Szkarłatna
- Szpakowa
- Świebodzińska
- Tęczowa
- Truskawkowa
- Waniliowa
- Złota
- Żółta
- Żurawinowa
Zespół Edukacyjny Nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17
adres: Leopolda Staffa 10, 65-436 Zielona Góra
numer komisji: 69
- Aleja Juliusza Słowackiego
- Partyzantów
- Plac Praw Kobiet
- Władysława Reymonta
- Skrajna
- Stroma
- Andrzeja Struga
- Juliana Tuwima
- Wąska
- Wrocławska
Zespół Edukacyjny Nr 2 Szkoła Podstawowa nr 17
adres: Leopolda Staffa 10, 65-436 Zielona Góra
numer komisji: 70
- Morelowa
- Leopolda Staffa
Zespół Edukacyjny Nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
adres: Osiedle Pomorskie 13, 65-547 Zielona Góra
numer komisji: 54
- Osiedle Pomorskie od nr 1A do nr 6E
- Osiedle Śląskie nr 1A do nr 2D
Zespół Edukacyjny Nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
adres: Osiedle Pomorskie 13, 65-547 Zielona Góra
numer komisji: 55
- Osiedle Pomorskie od nr 7A
Zespół Edukacyjny Nr 3, Szkoła Podstawowa nr 21
adres: Osiedle Pomorskie 13, 65-547 Zielona Góra
numer komisji: 75
- Osiedle Śląskie od nr 3A
- Polanka
- Raculka
Zespół Edukacyjny Nr 9 Szkoła Podstawowa Nr 11
adres: Spawaczy 3d, 65-119 Zielona Góra
numer komisji: 44
- Mechaników
- Rusałki
- Franciszka Rzeźniczaka
- Technologów
- Źródlana numery nieparzyste od nr 19 i parzyste od nr 76
Zespół Edukacyjny Nr 9 Szkoła Podstawowa Nr 11
adres: Spawaczy 3d, 65-119 Zielona Góra
numer komisji: 45
- Konstruktorów
- Spawaczy
- Trasa Północna
Zespół Edukacyjny nr 10
adres: Energetyków 7, 65-729 Zielona Góra
numer komisji: 2
- Chemiczna
- Zygmunta Krasińskiego
- Naftowa
- Objazdowa
- Osadnicza
- Zimna
- Zjednoczenia od nr 12
Zespół Edukacyjny nr 10
adres: Energetyków 7, 65-729 Zielona Góra
numer komisji: 3
- Stefana Batorego numery nieparzyste do nr 67 i parzyste do nr 116
- Dekoracyjna
- Elektronowa
- Energetyków
- Anny Jagiellonki
- Jana z Kolna
- Generała Mariana Langiewicza
- Lotników
Zespół Edukacyjny nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21
adres: Osiedle Pomorskie 13, 65-547 Zielona Góra
numer komisji: 33
- Augustowska
- Bałtycka
- Bosmańska
- Fregatowa
- Gdyńska
- Giżycka
- Graniczna
- Helska
- Kapitańska
- Kętrzyńska
- Kolejowa numery parzyste od nr 2 do nr 8
- Mrągowska
- Okrężna numery nieparzyste od nr 1 do nr 3a
- Olsztyńska
- Osiedle Kaszubskie
- Pucka
- Róży Wiatrów
- Rybacka
- Sopocka
- Studzienna numery 9a, 15, 16, 17 i 18
- Suwalska
- Szantowa
- Sztormowa
- Trójmiejska
- Żeglarska
Zespół Edukacyjny nr 4 Szkoła Podstawowa nr 24
adres: Drzonków-Szkolna 2, 66-004 Zielona Góra
numer komisji: 41
- Drzonków-Agrestowa
- Drzonków-Akacjowa
- Drzonków-Bażantowa
- Drzonków-Boczna
- Drzonków-Brzozowa
- Drzonków-Bukowa
- Drzonków-Cisowa
- Drzonków-Czyżykowa
- Drzonków-Dębowa
- Drzonków-Działkowa
- Drzonków-E. Romera
- Drzonków-Gajowa
- Drzonków-Grzybowa
- Drzonków-Iglasta
- Drzonków-Jastrzębia
- Drzonków-Jeździecka
- Drzonków-Kasztanowa
- Drzonków-Kalinowa
- Drzonków-Kąpielowa
- Drzonków-Klonowa
- Drzonków-Kościelna
- Drzonków-Krótka
- Drzonków-Krucza
- Drzonków-Kwiatowa
- Drzonków-Leśna
- Drzonków-Lipowa
- Drzonków-Lisia
- Drzonków-Łąkowa
- Drzonków-Miła
- Drzonków-Modrzewiowa
- Drzonków-Niedźwiedzia
- Drzonków-Olimpijska
- Drzonków-Orla
- Drzonków-Ośrodkowa
- Drzonków-Pięciobojowa
- Drzonków-Podgórna
- Drzonków-Pogodna
- Drzonków-Przełajowa
- Drzonków-Przyjazna
- Drzonków-Przyjemna
- Drzonków-Przytulna
- Drzonków-Radosna
- Drzonków-Rajcowska
- Drzonków-Rajska
- Drzonków-Rajtarowa
- Drzonków-Rebusowa
- Drzonków-Regentowa
- Drzonków-Regimentowa
- Drzonków-Rekreacyjna
- Drzonków-Rotowa
- Drzonków-Rybałtowa
- Drzonków-Rycerska
- Drzonków-Rydwanowa
- Drzonków-Sarnia
- Drzonków-Słoneczna
- Drzonków-Sosnowa
- Drzonków-Sosnowy Zakątek
- Drzonków-Sowia
- Drzonków-Staromłyńska
- Drzonków-Strumykowa
- Drzonków-Strzelecka
- Drzonków-Szermiercza
- Drzonków-Szkolna
- Drzonków-Świerkowa
- Drzonków-Wierzbowa
- Drzonków-Wiewiórcza
- Drzonków-Wilcza
- Drzonków-Wrzosowa
- Drzonków-Zamkowa
- Drzonków-Zmienna
Zespół Edukacyjny nr 6 Szkoła Podstawowa nr 26
adres: Przylep-8 Maja 6, 66-015 Zielona Góra
numer komisji: 34
- Przylep-8 Maja
- Przylep-Akacjowa
- Przylep-Berlińska
- Przylep-Czereśniowa
- Przylep-Działkowa
- Przylep-Gronowa
- Przylep-Karmelowa
- Przylep-Leszczynowa
- Przylep-Lotnicza
- Przylep-Marcepanowa
- Przylep-Morelowa
- Przylep-Orzechowa
- Przylep-Osiedlowa
- Przylep-Pilotów
- Przylep-Podgórna
- Przylep-Praska
- Przylep-Robotnicza
- Przylep-Sadowa
- Przylep-Sezamkowa
- Przylep-Skokowa
- Przylep-Solidarności
- Przylep-Sosnowa
- Przylep-Spokojna
- Przylep-Strażacka
- Przylep-Szybowcowa
- Przylep-Światowa
- Przylep-Truflowa
- Przylep-Turystyczna
- Przylep-Warszawska
- Przylep-Winna
- Przylep-Wiśniowa
- Przylep-Zakładowa
Zespół Edukacyjny nr 6 Szkoła Podstawowa nr 26
adres: Przylep-8 Maja 6, 66-015 Zielona Góra
numer komisji: 35
- Przylep-Brzozowa
- Przylep-Dojazdowa
- Przylep-Handlowa
- Przylep-Hetmańska
- Przylep-Husarska
- Przylep-Józefa Piłsudskiego
- Przylep-Kokosowa
- Przylep-Kolejowa
- Przylep-Kolista
- Przylep-Kosowa
- Przylep-Lawendowa
- Przylep-Leśna
- Przylep-Łąkowa
- Przylep-Malinowa
- Przylep-Ogrodnicza
- Przylep-Polna
- Przylep-Potokowa
- Przylep-Rycerska
- Przylep-Strumykowa
- Przylep-Szewska
- Przylep-Zielona
- Przylep-Źródlana
Zespół Edukacyjny nr 8 Szkoła Podstawowa nr 28
adres: Zawada-Szkolna 24, 66-001 Zielona Góra
numer komisji: 37
- Zawada-Agrestowa
- Zawada-Akacjowa
- Zawada-Brzozowa
- Zawada-Chmielna
- Zawada-Cmentarna
- Zawada-Kościelna
- Zawada-Kożuchowska
- Zawada-Kręta
- Zawada-Krótka
- Zawada-Kwiatowa
- Zawada-Leśna
- Zawada-Lipowa
- Zawada-Łąkowa
- Zawada-Morwowa
- Zawada-Motyla
- Zawada-Nowa
- Zawada-Orzechowa
- Zawada-Osiedlowa
- Zawada-Papiernicza
- Zawada-Słoneczna
- Zawada-Sosnowa
- Zawada-Sportowa
- Zawada-Stolarska
- Zawada-Strażacka
- Zawada-Szkolna
- Zawada-Torfowa
- Zawada-Truskawkowa
- Zawada-Wiklinowa
- Zawada-Winna
- Zawada-Wiśniowa
- Zawada-Wrzosowa
- Zawada-Zielonogórska
Zespół Edukacyjny nr 9 Szkoła Podstawowa nr 11
adres: Spawaczy 3d, 65-119 Zielona Góra
numer komisji: 1
- Afrodyty
- Apolla
- Aresa
- Artemidy
- Ateny
- Stefana Batorego numery nieparzyste od nr 69 i parzyste od nr 118
- Demeter
- Dionizosa
- Heliosa
- Heraklesa
- Hermesa
- Hery
- Melpomeny
- Nike
- Posejdona
- Tomasza Sobkowiaka
- Jana Zamoyskiego
- Zeusa
adres: Bartosza Głowackiego 8a, 65-301 Zielona Góra
numer komisji: 28
- Bociania
- Botaniczna do nr 22
- Brzozowa
- Czyżykowa
- Bartosza Głowackiego
- Jaskółcza numery nieparzyste od nr 17 i parzyste od nr 36
- Jeżykowa
- Tadeusza Kościuszki
- Kożuchowska numery nieparzyste do nr 29 i parzyste do nr 10
- Kukułcza
- Łabędzia
- Orla
- Pawia
- Piwna
- Józefa Poniatowskiego
- Sokola
- Sowia
- Żurawia
Zespół Szkół Ekologicznych
adres: Francuska 25a, 65-943 Zielona Góra
numer komisji: 7
- Bułgarska
- Ceramiczna
- Xawerego Dunikowskiego
- Fajansowa
- Hiszpańska
- Hoffmana
- Kamionkowa
- Keramzytowa
- Klinkierowa
- Porcelanowa
- Słowacka
Zespół Szkół Ekologicznych
adres: Francuska 25a, 65-943 Zielona Góra
numer komisji: 8
- Francuska
Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
adres: Stanisława Wyspiańskiego 23, 65-036 Zielona Góra
numer komisji: 49
- Dolna
- Marii Skłodowskiej-Curie
- Sportowa
- Zakręt
Zespół Szkół Plastycznych
adres: Stefana Batorego 70a, 65-735 Zielona Góra
numer komisji: 50
- Harcerska
- Ludowa
- Obywatelska
- Rajska
- Romualda Traugutta
Zespół Szkół Specjalnych Nr 1
adres: Piastowska 9, 65-515 Zielona Góra
numer komisji: 25
- Piastowska
- Ptasia do nr 32
- Wypoczynek
Zespół Szkół Specjalnych Nr 1
adres: Piastowska 9, 65-515 Zielona Góra
numer komisji: 26
- Fabryczna
- Jasna
- Ogrodowa
Zielonogórski Ośrodek Kultury Filia Stary Kisielin
adres: Stary Kisielin-Pionierów Lub. 53, 66-002 Zielona Góra
numer komisji: 38
- Kolejowa bez nr 2
- 4
- 6
- 8
- Okrężna bez nr 1
- 1a
- 3
- 3a
- Stary Kisielin-Akacjowa
- Stary Kisielin-Dojazdowa
- Stary Kisielin-Dworcowa
- Stary Kisielin-Grzybowa
- Stary Kisielin-Jesienna
- Stary Kisielin-Jeździecka
- Stary Kisielin-Lawendowa
- Stary Kisielin-Leśna
- Stary Kisielin-Liliowa
- Stary Kisielin-Liliowe Wzgórze
- Stary Kisielin-Logistyczna
- Stary Kisielin-Łąkowa
- Stary Kisielin-Makowa
- Stary Kisielin-Malinowa
- Stary Kisielin-Pionierów Lub.
- Stary Kisielin-Pocztowa
- Stary Kisielin-Polna
- Stary Kisielin-Porzeczkowa
- Stary Kisielin-Przedszkolna
- Stary Kisielin-Przemysłowa
- Stary Kisielin-Różana
- Stary Kisielin-Sadowa
- Stary Kisielin-Słoneczna
- Stary Kisielin-Szkolna
- Stary Kisielin-Św. Floriana
- Stary Kisielin-Urocza
- Stary Kisielin-Wiosenna
- Stary Kisielin-Wrzosowa
- Stary Kisielin-Zagajnikowa
- Stary Kisielin-Zakole
- Stary Kisielin-Zatorze
- Stary Kisielin-Zielona
- Studzienna bez nr 9a
- 15
- 16
- 17
- 18
Świetlica
adres: Jarogniewice 23A, 66-006 Zielona Góra
numer komisji: 79
- Jarogniewice
Świetlica
adres: Kiełpin 5, 66-006 Zielona Góra
numer komisji: 78
- Kiełpin
- Kiełpin-Antylopy
- Kiełpin-Gościnna
- Kiełpin-Jaguara
- Kiełpin-Koleżeńska
- Kiełpin-Krokodyla
- Kiełpin-Lwa
- Kiełpin-Nosorożca
- Kiełpin-Pelikana
- Kiełpin-Przyjacielska
- Kiełpin-Rodzinna
- Kiełpin-Słonia
- Kiełpin-Strusia
- Kiełpin-Zebry
- Kiełpin-Znajoma
- Kiełpin-Życzliwa
- Kiełpin-Żyrafy
Świetlica
adres: Krępa-Odrzańska 51, 66-001 Zielona Góra
numer komisji: 76
- Krępa-Agrestowa
- Krępa-Dolna
- Krępa-Dzika
- Krępa-Herbaciana
- Krępa-Kasztanowa
- Krępa-Krótka
- Krępa-Leśna
- Krępa-Lipowa
- Krępa-Łąkowa
- Krępa-Miętowa
- Krępa-Młyńska
- Krępa-Odrzańska
- Krępa-Piękna
- Krępa-Podgórna
- Krępa-Pokrzywowa
- Krępa-Poziomkowa
- Krępa-Porzeczkowa
- Krępa-Sportowa
- Krępa-Szkolna
- Krępa-Truskawkowa
Świetlica
adres: Nowy Kisielin-Odrzańska 64, 66-002 Zielona Góra
numer komisji: 39
- Nowy Kisielin-A. Syrkiewicza
- Nowy Kisielin-A. Wysockiego
- Nowy Kisielin-Bobrzańska
- Nowy Kisielin-Brzozowa
- Nowy Kisielin-Bukowa
- Nowy Kisielin-Cedrowa
- Nowy Kisielin-Cisowa
- Nowy Kisielin-Dębowa
- Nowy Kisielin-Dolna
- Nowy Kisielin-Grabowa
- Nowy Kisielin-Grysowa
- Nowy Kisielin-Innowacyjna
- Nowy Kisielin-Jaworowa
- Nowy Kisielin-Jesionowa
- Nowy Kisielin-Kasztanowa
- Nowy Kisielin-Klonowa
- Nowy Kisielin-Kolejowa
- Nowy Kisielin-Kościelna
- Nowy Kisielin-Krótka
- Nowy Kisielin-Leśna
- Nowy Kisielin-Łąkowa
- Nowy Kisielin-Modrzewiowa
- Nowy Kisielin-Naukowa
- Nowy Kisielin-Nowa
- Nowy Kisielin-Odrzańska
- Nowy Kisielin-Pałacowa
- Nowy Kisielin-Piaskowa
- Nowy Kisielin-Podgórna
- Nowy Kisielin-Polna
- Nowy Kisielin-Rozwojowa
- Nowy Kisielin-Sosnowa
- Nowy Kisielin-Spokojna
- Nowy Kisielin-Strumykowa
- Nowy Kisielin-Świerkowa
- Nowy Kisielin-Technologiczna
- Nowy Kisielin-Topolowa
- Nowy Kisielin-Ukryta
- Nowy Kisielin-Źródlana
Świetlica
adres: Ochla-św. Jadwigi Śląskiej 1, 66-006 Zielona Góra
numer komisji: 43
- Jeleniów
- Ochla-3 Maja
- Ochla-Agrestowa
- Ochla-Akacjowa
- Ochla-Alfreda Smoczyka
- Ochla-Astrowa
- Ochla-Bakaliowa
- Ochla-Bazyliowa
- Ochla-Bażantowa
- Ochla-Bernda Mixdorfa
- Ochla-Beztroska
- Ochla-Bociania
- Ochla-Brzoskwiniowa
- Ochla-Brzozowa
- Ochla-Bukowa
- Ochla-Chabrowa
- Ochla-Czeremchowa
- Ochla-Czereśniowa
- Ochla-Daglezjowa
- Ochla-Daktylowa
- Ochla-Daleka
- Ochla-Deszczowa
- Ochla-Dębowa
- Ochla-Dębowa Polana
- Ochla-Działkowa
- Ochla-Dzika
- Ochla-Dzikiej Róży
- Ochla-Dzwonkowa
- Ochla-Feliksa Stamma
- Ochla-Folklorystyczna
- Ochla-Franciszka Gaudy'ego
- Ochla-Górna
- Ochla-Grzybowa
- Ochla-Gwiaździsta
- Ochla-Henryka Łasaka
- Ochla-Henryka Sienkiewicza
- Ochla-Imbirowa
- Ochla-Jagodowa
- Ochla-Janusza Korczaka
- Ochla-Janusza Kusocińskiego
- Ochla-Jaśminowa
- Ochla-Jelenia
- Ochla-J. I. Kraszewskiego
- Ochla-Juliana Tuwima
- Ochla-Jutrzenki
- Ochla-Kaktusowa
- Ochla-Kalinowa
- Ochla-Kasjopei
- Ochla-Kasztanowa
- Ochla-Klimatyczna
- Ochla-Klonowa
- Ochla-Kornela Makuszyńskiego
- Ochla-Kożuchowska
- Ochla-Kręta
- Ochla-Krótka
- Ochla-Ks. Wł. Terlikowskiego
- Ochla-Księżycowa
- Ochla-Kwiatowa
- Ochla-Leśna
- Ochla-Lipowa
- Ochla-Lisia
- Ochla-Łąkowa
- Ochla-Makowa
- Ochla-Malinowa
- Ochla-Marii Konopnickiej
- Ochla-Młyńska
- Ochla-Morelowa
- Ochla-Muzealna
- Ochla-Niedźwiedzia
- Ochla-Oazowa
- Ochla-Ogrodnicza
- Ochla-Olchowa
- Ochla-Osiedle Dworskie
- Ochla-Osiedlowa
- Ochla-Palmowa
- Ochla-Pl. B. Błyskoszowej
- Ochla-Polna
- Ochla-Porannej Rosy
- Ochla-Porzeczkowa
- Ochla-Poziomkowa
- Ochla-Prosta
- Ochla-Przyleśna
- Ochla-Pustynna
- Ochla-Sadowa
- Ochla-Sarnia
- Ochla-Słoneczna
- Ochla-Sokola
- Ochla-Sosnowa
- Ochla-Sportowa
- Ochla-Stepowa
- Ochla-Stroma
- Ochla-Strumykowa
- Ochla-Strzelecka
- Ochla-Szczęśliwa
- Ochla-Szkolna
- Ochla-Św. Huberta
- Ochla-Św. Jadwigi Śląskiej
- Ochla-Tenisowa
- Ochla-Topolowa
- Ochla-Truskawkowa
- Ochla-Wierzbowa
- Ochla-Wilcza
- Ochla-Winogronowa
- Ochla-Wiśniowa
- Ochla-Wł. i St. Grabowskich
- Ochla-Wrzosowa
- Ochla-Wspólna
- Ochla-Wygodna
- Ochla-Zacisze
- Ochla-Zawilcowa
- Ochla-Zielonogórska
- Ochla-Żagańska
- Ochla-Żurawia
Świetlica
adres: Racula-Głogowska 64, 66-004 Zielona Góra
numer komisji: 40
- Racula-11 Listopada
- Racula-Bajeczna
- Racula-Ciepła
- Racula-Czereśniowa
- Racula-Dębowa
- Racula-Drzonkowska
- Racula-Dzieci Wrzesińskich
- Racula-Głogowska
- Racula-Grabowa
- Racula-Groszkowa
- Racula-Heleny Modrzejewskiej
- Racula-Hortensji
- Racula-Im. Rodła
- Racula-Ireny Kosmowskiej
- Racula-Jabłonowa
- Racula-Jakuba Bojka
- Racula-Janusza Korczaka
- Racula-Jaśminowa
- Racula-Jędrzeja Cierniaka
- Racula-Kalinowa
- Racula-Kamieniecka
- Racula-Karola Lipińskiego
- Racula-Klonowa
- Racula-Ksawerego Dunikowskiego
- Racula-Ku Słońcu
- Racula-Leszczynowa
- Racula-Leśna
- Racula-Liliowa
- Racula-Litewska
- Racula-Lucjana Rydla
- Racula-Lwowska
- Racula-M. Gierymskiego
- Racula-Macieja Rataja
- Racula-Mariana Załuckiego
- Racula-Michała Anioła
- Racula-Mieczysława Karłowicza
- Racula-Międzylesie
- Racula-Mirty
- Racula-Modrzewiowa
- Racula-Myśliwska
- Racula-Oliwkowa
- Racula-Podleśna
- Racula-Podolska
- Racula-Polna
- Racula-Porzeczkowa
- Racula-Profesorska
- Racula-Ruciana
- Racula-Saperska
- Racula-St. Wyspiańskiego
- Racula-Stanisława Witkiewicza
- Racula-Studencka
- Racula-Szparagowa
- Racula-Śliwowa
- Racula-Św. Mikołaja
- Racula-Świerkowa
- Racula-Widokowa
- Racula-Wiejska
- Racula-Wierzbowa
- Racula-Wiktorii Dzierżkowej
- Racula-Wincentego Witosa
- Racula-Wołyńska
- Racula-Wspólna
- Racula-Z. i I. Solarzów
- Racula-Zakole
- Racula-Zbarska
- Racula-Zielna
Świetlica
adres: Sucha 12, 66-004 Zielona Góra
numer komisji: 80
- Ługowo
- Sucha
Świetlica
adres: Zatonie-Zielonogórska 38, 66-004 Zielona Góra
numer komisji: 42
- Barcikowice
- Marzęcin
- Zatonie-Chabrowa
- Zatonie-Dębowa
- Zatonie-Fiołkowa
- Zatonie-Irysowa
- Zatonie-Jaśminowa
- Zatonie-Jęczmienna
- Zatonie-Konwaliowa
- Zatonie-Kościelna
- Zatonie-Księżnej Doroty
- Zatonie-Kukurydziana
- Zatonie-Kwiatowa
- Zatonie-Leśna
- Zatonie-Liliowa
- Zatonie-Lipowa
- Zatonie-Łubinowa
- Zatonie-Makowa
- Zatonie-Malownicza
- Zatonie-Młyńska
- Zatonie-Nagietkowa
- Zatonie-Orchidei
- Zatonie-Parkowa
- Zatonie-Pszczela
- Zatonie-Pszenna
- Zatonie-Różana
- Zatonie-Sasankowa
- Zatonie-Słoneczna
- Zatonie-Słonecznikowa
- Zatonie-Stokrotkowa
- Zatonie-Strumykowa
- Zatonie-Świerkowa
- Zatonie-Świętojańska
- Zatonie-Zawilcowa
- Zatonie-Zielonogórska
- Zatonie-Zimna Woda
Świetlica
adres: Łężyca-Odrzańska 16, 66-016 Zielona Góra
numer komisji: 36
- Łężyca-Agrestowa
- Łężyca-Aroniowa
- Łężyca-Boczna
- Łężyca-Borówkowa
- Łężyca-Bratkowa
- Łężyca-Chabrowa
- Łężyca-Dębowa
- Łężyca-Dolna
- Łężyca-Drobiowa
- Łężyca-Irysowa
- Łężyca-Jagodowa
- Łężyca-Konwaliowa
- Łężyca-Kościelna
- Łężyca-Krańcowa
- Łężyca-Krokusowa
- Łężyca-Krótka
- Łężyca-Kwiatowa
- Łężyca-Lawendowa
- Łężyca-Leśna
- Łężyca-Liliowa
- Łężyca-Maciejkowa
- Łężyca-Makowa
- Łężyca-Malinowa
- Łężyca-Morwowa
- Łężyca-Nastrojowa
- Łężyca-Odrzańska
- Łężyca-Piaskowa
- Łężyca-Pigwowa
- Łężyca-Polna
- Łężyca-Porzeczkowa
- Łężyca-Poziomkowa
- Łężyca-Prosta
- Łężyca-Różana
- Łężyca-Sasankowa
- Łężyca-Skrajna
- Łężyca-Sosnowa
- Łężyca-Spacerowa
- Łężyca-Spokojna
- Łężyca-Sportowa
- Łężyca-Stokrotkowa
- Łężyca-Tulipanowa
- Łężyca-Zawilcowa
Może Cię zainteresować
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Weź udział w wyborach. Twój głos ma znaczenie!
Może Cię zainteresować
Głosowanie w wyborach do PE
Jak głosować w Polsce?
Głosować może każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów kończy 18.rok życia. Głosowanie jest dobrowolne.
Gdzie można oddać głos?
- Obywatele Polski głosujący w Polsce
Listy wyborców do obwodowych komisji wyborczych tworzone są na podstawie stałego miejsca zamieszkania obywateli. Jeśli jednak chcesz oddać głos poza stałym miejscem zamieszkania masz dwie możliwości. Po złożeniu wniosku w urzędzie gminy (gdzie jest się ujętym w spisie wyborców) otrzyma się zaświadczenie o prawie do głosowania. Wtedy możemy oddać głos w dowolnej komisji na terenie kraju. Drugim sposobem jest dopisanie się do spisu wyborców w gminie, której przebywamy. Oba wnioski należy złożyć najpóźniej 3 dni przed dniem głosowania. - Obywatele UE, którzy chcą oddać głos w Polsce
Obywatele UE, którzy nie są obywatelami polskimi, ale na stałe zamieszkują na terenie danej gminy, wpisywani są do rejestru wyborców w części B. Obywatele UE, którzy tymczasowo przebywają na terenie naszego kraju muszą złożyć wniosek o dopisanie do listy wyborców najpóźniej trzy dni przed dniem głosowania. - Obywatele Polski przebywający poza terenem kraju
Jeśli jesteś wpisany na listę wyborców w innym kraju, w którym mieszkasz, możesz oddać głos w Polsce na kandydatów z Polski, lub oddać swój głos na kandydatów z kraju, w którym przebywasz.
Wyborca posiadający ważny dowód osobisty lub paszport, przebywający poza terenem Polski, może oddać głos na kandydatów startujących w Polsce, po złożeniu odpowiedniego wniosku w konsulacie.
Parlament Europejski - czym jest?
Parlament Europejski jest organem ustawodawczym Unii Europejskiej. Posiada funkcje ustawodawcze, nadzorcze i budżetowe. Początki PE sięgają 1952 r., kiedy powstało Wspólne Zgromadzenie Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, a w 1962 r. przyjęto nazwę Parlament Europejski. Pierwsze wybory bezpośrednie odbyły się w 1979 r. Strasburg jest oficjalną siedzibą Parlamentu Europejskiego, natomiast w Brukseli odbywa się większość prac legislacyjnych. Luksemburg jest trzecią siedzibą, gdzie znajduje się Sekretariat i zaplecze techniczne.
Jaki jest obowiązujący próg wyborczy do Parlamentu Europejskiego?
W Polsce próg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego wynosi 5%. W pozostałych krajach UE jest on zróżnicowany. W niektórych państwach nie występuje wcale. Wśród nich są: Holandia, Hiszpania, Dania, Niemcy. We Włoszech zaś występuje 4 – procentowy próg wyborczy, w Grecji - 3%, a na Cyprze - 1,8%.
Może Cię zainteresować
Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?