I liga: Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 3:0. Relacja z meczu

Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Zawisza w pełni zrewanżował się Arce za porażkę 2:5 w rundzie jesiennej. Gospodarze byli zespołem lepszym od początku do końca, a obrazem rozpaczy gdynian była druga połowa, w której momentami podopieczni Petra Nemca wyglądali jak dzieci we mgle. Żółto-niebiescy przegrali 0:3 i spadli na ósme miejsce w tabeli. Po meczu piłkarze podeszli pod sektor kibiców Arki i nasłuchali się kilku mocnych słów.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Masłowski (32), 2:0 - Leśniewski (65), 3:0 - Błąd (71).

Zawisza: Witan - Stefańczyk (69 Ilków-Gołąb), Drzymont, Skrzyński, Oleksy, Masłowski (77 Piętka), Zawistowski, Strąk, Błąd, Wójcicki (74 Kukol), Leśniewski.

Arka: Szlaga - Mazurkiewicz, Wallace, Krajanowski, Pruchnik (66' Tomasik), Jarzębowski, Kuklis, Kowalski (77' Benat), Flis (76' Jędrzejowski), Nwaogu, Radzewicz.

Żółte kartki: Zawistowski, Ilków-Gołąb (Zawisza) oraz Wallace (Arka).

Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa).

Więcej zdjęć z meczu w serwisie Ekstraklasa.net

90+4 min. - Koniec meczu. Arka przegrała w Bydgoszczy 0:3. Był to bardzo słaby mecz w wykonaniu gdynian.

90+3 min. - Nwaogu obok słupka.

90 min. - Wysoko ponad bramką strzelał Piotr Kuklis.

85 min. - Obraz bezradności Arki w obronie, Kukol z łatwością minął obrońcę Arki, wpadł w pole karne, tam z piłką minął arkowiec, ale akcji nie zamknął żaden z gospodarzy.

83 min. - Żółtą kartką ukarany Michał Ilków-Gołąb.

80 min. - Benat wrzucał z wolnego, skutecznie piłkę piąstkuje Andrzej Witan.

78 min. - Rafał Piętka za Michała Masłowskiego.

77min. - Benat zastępuje na boisku Jakuba Kowalskiego.

76 min. - Patryk Jędrzejowski za Bartosza Flisa.

75 min. - Schodzi Jakub Wójcicki, a wchodzi Vladimir Kukol.

73 min. - Arkowcy wyglądają jak dzieci we mgle. Gospodarze wchodzą w obronę Arki jak w masło. Jak tak dalej pójdzie padną kolejne bramki dla Zawiszy.

71 min. - Arka na kolanach. Trzeci gol dla Zawiszy! Jej strzelcem Adrian Błąd. Błąd otrzymał prostopadłe podanie z głębi pola, pognał sam na bramkę Szlagi i pewnym uderzeniem w długi róg bramki zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Zawisza - Arka 3:0.

69 min. - Zmiana w Zawiszy. Ilków-Gołąb za Stefańczyka.

68 min. - Kolejna część oprawy przygotowanej przez kibiców Arki, która odnosi się do Euro 2012.

66 min. - Piotr Tomasik wchodzi, a schodzi Radosław Pruchnik.

66 min. - Arka odpowiedziała dwoma strzałami Kuklisa. Oba bardzo niecelne.

65 min. - Druga bramka dla Zawiszy! Znów po stałym fragmencie gry! Po rzucie rożnym niemiłosiernie zakotłowało się w polu karnym Arki. Piłka wybita przed pole, tam dopadł do niej Rafał Leśniewski i pięknym strzałem z woleja pokonał Szlagę. Zawisza - Arka 3:0.

62 min. - Niecelnie na bramkę Arki uderzył jeden z zawodników Zawiszy.

61 min. - Efektowną oprawę przygotowali także kibice Arki. Rozwiesili okazałą sektorówkę, która przysłoniła cały sektor gości. Na dole napis "Iluzji Świat".

59 min. - Zawistowski zacentrował, piłkę przedłużył Błąd, kolanem strzelał jeszcze Drzymont. Minimalnie obok bramki.

59 min. - Żółtą kartką napomniany Peres Benevente.

58 min. - Do piłki podbiegł Zawistowski, uderzył, ale chyba zapomniał o precyzji. Bo o ile strzał był mocny to bardzo niecelny.

57 min. - Na boisku leży Błąd, który był nieprzepisowo powstrzymywany przez obrońców Arki.

54 min. - Nwaogu przyśpieszył, ale czyściutko wybił mu piłkę Marcin Drzymont.

53 min. - Kibice Zawiszy prezentują oprawę - sektorówka w barwach klubu w asyście flag na kijach.

52 min. - Żółta kartka dla Pawła Zawistowskiego.

50 min. - To mogła być dobra okazja Arki. Akcję zepsuł jednak Piotr Kuklis.

49 min. - Ładna akcja Błąda, po której rozległy się brawa na stadionie. Pomocnik gospodarzy ładnie zabrał się z piłką, pognał z nią kilkanaście metrów, uderzył na bramkę tuż nad poprzeczką.

47 min. - Flis podcinką...wprost w zawodnika Zawiszy.

46 min. - Centrował Strąk, niedokładnie.

46 min. - Początek drugiej połowy.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi z Arką 1:0. Prowadzenie gospodarzy jest w pełni zasłużone.

45 min. - Sędzia przedłużył pierwszą połowę o dwie minuty.

43 min. - Kąśliwe uderzenie Kowalskiego po ziemi sprawiło sporo problemów bramkarzowi gospodarzy. Witan sparował jednak piłkę na róg.

42 min. - Ok. 25 metrów do bramki gospodarzy faulowany był Kuklis. Wolny dla gdynian.

42 min. - Marcin Radzewicz ładnie rozgrywała piłkę z Bartoszem Flisem, we wszystko wmieszali się obrońcy Zawiszy.

40 min. - Próbuje, szarpie Nwaogu. Tym razem Nigeryjczyk próbował urwać się defensorom Zawiszy na skrzydle.

39 min. - Charles Nwaogu postanowił sam zabrać się z piłką i szybko ją stracił.

37 min . - Szybka kontra gospodarzy. Błąd w pole karne, piłkę wybił Mazurkiewicz, po chwili znów Adrian Błąd, strzelił minimalnie nad bramką.

34 min. - Kolejny rożny i znów zagrożenie. Po chwili piłkę wrzuconą w pole karne wybijają gdynianie. Bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy od początku tego meczu prezentują się lepiej od Arki.

32 min. - Gol dla Zawiszy. Po rzucie rożnym błąd popełnili obrońcy Arki, którzy nie upilnowali w polu karnym Łukasza Masłowskiego. Ten z bliska nie dał szans Szladze. Zawisza - Arka 1:0.

31 min. - Groźnie w polu karnym Arki. W ostatniej chwili strzał Błąda został zablokowany.

30 min. - Na trybunach w Bydgoszczy zasiadło dziś sporo kibiców, a wśród nich dostrzegliśmy Andrzeja Czyżniewskiego, który siedzi na trybunie niedaleko "prasówki".

28 min. - Z ok. 20 metrów na strzał zdecydował się Piotr Kuklis. Lecącą w środek piłkę pewnym chwytem złapał Witan.

28 min. - Akcję Arki zepsuł Tomasz Jarzębowski.

27 min. - Radzewicz w pole karne, piłka przeszła przez cała pole karne, ale nie dopadł do niej żaden z arkowców.

26 min. - Rzut rożny dla gości.

24 min. - Kuklis ładnie podał do Nwaogu, Nigeryjczyk wrzucał do Flis, piłka otarła się o jednego z obrońców Zawiszy. Czy była ręka? Ciężko nam ocenić z tej perspektywy.

24 min. - Tym razem niedokładnym podaniem popisują się piłkarze bydgoskiego Zawiszy. Od bramki grę wznowił Maciej Szlaga.

21 min. - Krajanowski do Pruchnika, pomocnik Arki dał się uprzedzić i zamiast rzutu rożnego dla Arki od własnej bramki rozpocznie Zawisza.

20 min. - Szlaga zagrywał długą piłkę w pole karne gospodarzy, Nwaogu przegrał pojedynek główkowy z obrońcą Zawiszy.

18 min. - Rzut wolny dla gospodarzy, dośrodkowanie z prawej strony, na posterunku defensywa Arki.

17 min. - Flis próbował zagrać do Kowalskiego, niestety niecelnie. Choć gra się nieco ożywiła to brakuje celnych strzałów, a przede wszystkim okazji podbramkowych.

16 min. - Prostopadła piłka do Nwaogu, szybszy Witan. Arka powoli się rozkręca.

15 min. - Szlaga uprzedził Strąka.

14 min. - Prawą stroną przedzierał się Kowalski, piłka trafiła pod nogi Jarzębowskiego, ten wrzucił w pole karne, piłka adresowana do Nwaogu w ostatniej chwili została wybita przez defensora Zawiszy.

13 min. - Arka rozgrywała piłkę pod bramką gospodarzy, ale gdynianie grają bardzo niedokładnie.

11 min. - Jak na razie ciekawiej na trybunach niż na boisku. Przed chwilą gospodarze oddali strzał, ale bardzo, bardzo niecelny.

8 min. - Gospodarze wychodzili z kontrą, akcję przerwą Mazurkiewicz, któremu piłka dość szczęśliwie odbiła się od nogi.

6 min. - Gdynianie przerwali akcję Zawiszy, ale piłka wciąż w posiadaniu gospodarzy.

4 min. - Gra toczy się na razie w środkowej strefie boiska.

1 min. - Początek meczu. Rozpoczęli arkowcy.

Oba zespoły pojawiły się już na boisku.

Sektor gości wciąż się wypełnia. Jeszcze nie wszyscy sympatycy Arki zdążyli wejść na stadion.

Do tej pory Zawisza rozegrał z Arką 33 spotkania. Z tego Arka wygrała 13 meczów, Zawisza triumfował w 11 pojedynkach, a dziewięć kończyło się remisem. Jak będzie teraz?

Brawa z sektora gości, bo na rozgrzewkę wychodzą piłkarze gdyńskiego klubu.

Zawisza: Witan - Leśniewski, Drzymont, Skrzyński, Oleksy - Błąd, Strąk, Zawistowski, Stefańczyk, Masłowski - Wójcicki.

Ławka rezerwowych: Pejkov, Kukol, Cuper, Ekwueme, Hrymowicz, Ilków-Gołąg, Piętka.

Znamy już skład Arki: Szlaga - Krajanowski, Peres, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski, Pruchnik, Kuklis - Flis, Nwaogu.

Ławka rezerwowych: Szromnik, Benat, Bochenek, Brodziński, Szwoch, Tomasik, Jędrzejowski.

Witamy Was ze stadionu w Bydgoszczy. Pod obiektem bydgoskiego Zawiszy są już fani Arki, którzy powoli wchodzą na trybuny.

18-tka Zawiszy na mecz z Arką:

Bramkarze: Witan, Pejkov

Obrońcy: Skrzyński, Stefańczyk, Drzymont, Ilków-Gołąb, Oleksy, Cuper, Hrymowicz

Pomocnicy i napastnicy: Masłowski, Błąd, Kukol, Zawistowski, Ekwueme, Strąk, Piętka, Leśniewski, Wójcicki.

Arka ostatnio spisuje się fatalnie. Gdynianie w pięciu kolejnych meczach nie zaznali smaku zwycięstwa. W sobotę żółto-niebiecy zaledwie zremisowali 1:1 z broniącym się przed spadkiem GKS-em Katowice. Po tym spotkaniu irytacji z postawy swoich zawodników nie krył trener Petr Nemec.

Do Bydgoszczy wybiera się tysięczna grupa kibiców Arki Gdynia. Dla fanów żółto-niebieskich jest to wyjazd sezonu. Również sympatycy Zawiszy mobilizują się na starcie z Arką. Piłkarze obu zespołów będą więc mieli wsparcie kibiców, czy jednak swoją grą ich zadowolą?

W rundzie jesiennej po świetnym meczu Arka wygrała z Zawiszą 5:2 i bez wątpienia był to najlepszy występ podopiecznych Petra Nemca w obecnym sezonie.

Zapowiedź meczu:**Czy w Bydgoszczy Arka odbuduje swoje morale?**

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Materiał oryginalny: I liga: Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 3:0. Relacja z meczu - Reda Nasze Miasto