(© Fot. Joanna Kielas)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szesnaście chórów z Pomorza, Szczecina, Elbląga czy nawet z Grudziądza prezentuje się podczas VI Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej, który odbywa się dziś w kościele św. Wojciecha w Kielnie. Przesłuchania konkursowe trwają od godz.10.30, o godz. 17 msza św. w intencji uczestników festiwalu, po niej uroczyste podsumowanie festiwalu i koncert galowy laureatów. Wstęp wolny.


Z naszego powiatu zobaczymy chór Cecylia z Wejherowa, chór św. Jana z Redy i luzińską Lutnię. Występy uczestników będzie oceniała rada artystyczna festiwalu pod przewodnictwem ks. dr hab. Roberta Kaczorowskiego z Archidiecezji Gdańskiej.

Na zwycięzców czekają nagrody: Grand Prix Festiwalu – 2.000 zł, I miejsce – nagroda starosty wejherowskiego – 1.500 zł, II miejsce – nagroda wójta Szemuda – 700 zł, III miejsce – nagroda Banku Rumia Spółdzielczego – 500 zł. Będzie też nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu o tematyce skierowanej bezpośrednio na krzyż – 500 zł oraz wyróżnienie dla najlepszego dyrygenta festiwalu – 500 zł.


Przegląd organizuje Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Szemudzie przy współpracy ks. prałata Franciszka Rompy, proboszcza z Kielna.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!